Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Niedziela, 20 Wrzesień 2020r. imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Orkiestra Dęta OSP w Dynowie

Orkiestra Dęta jest orkiestrą amatorską zrzeszająca w swych szeregach młodzież jak i dorosłych. Swoja pracą i artystycznymi występami oddziaływuje wychowawczo na społeczeństwo, podnosi rangę uroczystości dostarcza godziwej rozrywki, przyczynia się do upowszechniania muzyki poważnej i rozrywkowej.

 

Jej członkowie poprzez działalność społeczną manifestują swoją postawę obywatelską. Ich entuzjazm i zaangażowanie są godne podziwu i naśladowania, tym bardziej że nie otrzymują z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Wykonują różne zawody, ale ich wspólną pasją jest muzyka. Ona ich łączy i pomimo trudnych momentów orkiestra  przetrwała już 75 lat i działa w dalszym ciągu.

 

Orkiestra Dęta OSP w Dynowie


W chwili obecnej w orkiestrze grają następujące druhny i druhowie:
Barbara Banaś,  Roman Bielec, Stanisław Bielec,  Ryszard Hadam,  Józef Jamróz,  Krzysztof Kiełbasa, Jerzy Kokot,  Adam Krajewski, Jolanta Krajewska,   Stanisław Kucel,  Leon Ostafiński,  Grzegorz Pawłowski,  Tadeusz Paździorny,  Iwona Prokop, Kazimierz Prokop, Tomasz Pyś, Anna Pyś, Bolesław Radoń, Marian Radoń, Stanisław Radoń,  Tomasz Tereszak, Eugeniusz Toczek,  Honorata Wojas.

 

Orkiestrę obecnie prowadzi druh  Eugeniusz  Toczek który wspólnie z druhem Józefem Jamrozem prowadzi szkolenie młodych adeptów. Orkiestra posiada bogaty repertuar różnego rodzaju marszów wojskowych, pogrzebowych, pieśni patriotycznych, pieśni kościelnych oraz innych.

 

Koncert Orkiestry Dętej OSP w Kościele Parafialnym w Dynowie

 

Próby orkiestry odbywają się w poniedziałki oraz piątki o godzinie  19.00.
Wszystkich chętnych do nauki gry na instrumentach dętych i uczestniczeniu w życiu orkiestry zapraszamy na próby orkiestry , nauka odbywa się bezpłatnie.

 

 

Zobacz:

Krótki zarys historii Orkiestry Dętej OSP w Dynowie
(dokument .pdf)