Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Piątek, 18 Wrzesień 2020r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Konferencja wyjazdowa do Sianek na Ukrainie (2006-05-09)

Miasto Dynów realizuje obecnie projekt pn. „Transgraniczna ochrona środowiska rzeki San – budowa kanalizacji sanitarnej w Dynowie etap II” w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG III A / TACIS CBC współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt dotyczy głównie zagadnień związanych z ochroną środowiska i skierowany jest do mieszkańców gmin nadsańskich: Gminy Miejskiej Dynów i Gminy Sianki (Ukraina).

Projekt ma charakter transgraniczny i do jego realizacji konieczny jest udział partnera ukraińskiego, gminy Sianki, gdzie San ma swoje źródło.

Dnia 6 maja 2006 r. w ramach współpracy, o której mowa powyżej, delegacja z Dynowa została zaproszona przez Wójta Gminy Sianek – Siepana Wasileczko do odwiedzenia tej malowniczej miejscowości.


Konferencja wyjazdowa została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dynowie oraz Urząd Miejski w Dynowie, a udział w niej wzięli: Burmistrz Miasta – Anna Kowalska, radni Rady Miejskiej, pracownicy Urzędu Miejskiego i MOKiR-u, chór AKORD oraz kapela „Dynowianie”. Delegacja polska została przyjęta bardzo serdecznie przez Wójta Gminy Sianki, pracowników Urzędu oraz mieszkańców Sianek.


W programie Konferencji wyjazdowej do Sianek znalazły się:


Celem spotkania w Siankach na Ukrainie jest realizacja, wspieranie i inicjowanie działań w ramach współpracy transgranicznej a szczególnie w  następujących dziedzinach:


Informację przygotowała: Anna Baran

 

 

Konferencja należy do projektu „Transgraniczna ochrona środowiska rzeki San – budowa kanalizacji sanitarnej w Dynowie etap II” w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG III A / TACIS CBC współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Zobacz galerię fotografii z imprezy:
Konferencja wyjazdowa do Sianek na Ukrainie