Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Barwy przyrody naszego miasteczka (2006-03-10)

2 marca 2006 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Ekologicznego Konkursu Plastycznego pn. „Barwy przyrody naszego miasteczka" zorganizowanego przez Urząd Miejski w Dynowie we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Dynowie.

Konkurs należał do projektu pn. „Transgraniczna ochrona środowiska rzeki San - budowa kanalizacji sanitarnej w Dynowie etap II" w ramach Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś -Ukraina INTERREG III A / TACIS CBC współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

Jury w składzie:

 

Postanowiło przyznać trzy miejsca równorzędne dla:

 

oraz wyróżnienia dla:

 

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci albumów „Błękitny San" i albumów fotograficznych.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siankach otrzymali w nagrodę komputer. Nagrodą dodatkową dla wyróżnionych uczniów z dynowskich szkół będzie wycieczka na Ukrainę.

 

Wyróżnione prace konkursowe zostaną opublikowane we wspólnym polsko – ukraińskim wydawnictwie.

 

W związku z konkursem gościliśmy w Dynowie przez dwa dni delegację i dzieci z Gminy Sianki na Ukrainie. Dzieci przygotowały prace plastyczne, które wraz z pracami dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół były wystawione w Środowiskowym Domu Samopomocy podczas podsumowania Konkursu. Goście z Sianek przygotowali ponadto program artystyczny przybliżający nam kulturę ukraińską, który przedstawili podczas apelu w Zespole Szkół w Dynowie.

 

O bogatej, a zarazem burzliwej historii Sianek opowiadała podczas apelu Pani Józefa Ślemp, która była przewodniczką dla naszych gości po Dynowie.

 

Wspólny konkurs to kolejny etap projektu realizowanego w ramach Programu INTERREG III A, który pozwolił na zacieśnienie kontaktów pomiędzy społecznościami nadsańskimi, zwłaszcza pomiędzy dziećmi i młodzieżą z Sianek i Dynowa.

 

Informację przygotowała: Anna Baran

 

 

Zobacz galerię fotografii z imprezy:
Barwy przyrody naszego miasteczka - Ekologiczny Konkurs Plastyczny