Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

KOMUNIKAT Burmistrza Miasta Dynowa (2015-02-02)


KOMUNIKAT Burmistrza Miasta Dynowa w sprawie wysokości stawek opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych obowiązujących od dnia 1 lutego 2015r. Burmistrz Miasta Dynowa informuje, że od 1 lutego 2015 r. ulegają zmianie miesięczne stawki opłat za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Uchwałą Nr 111/13/14 Rady Miasta Dynów z dnia 22 grudnia 2014 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, oraz ustalenia stawki takiej opłaty od 1 lutego 2015 r. stawki opłat wynoszą odpowiednio:

  • jeśli właściciel nieruchomości nie prowadzi segregacji i oddaje wszystkie śmieci jako zmieszane -ponosi opłatę w wysokości: 16,00 zł od osoby miesięcznie,
  • jeśli właściciel nieruchomości prowadzi selektywną zbiórkę odpadów komunalnych -ponosi opłatę w wysokości: 8,50 zł od osoby miesięcznie.
Zgodnie z treścią przepisów znowelizowanej ustawy, właściciel nieruchomości otrzyma zawiadomienie o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. W takim przypadku właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji i uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu.

Wszelkich informacji udziela Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Dynowie: parter (pokój nr 4).

Burmistrz Miasta Dynowa
Zygmunt Frańczak