Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Piątek, 18 Wrzesień 2020r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO – KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13 – 14.09.2014, RZESZÓW (2014-09-24)

W dniach 13 – 14 września 2014 r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko – Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia Pro Carpathia.


Trzecia edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej miała na celu promocję gospodarczą Karpat oraz wzbudzenie dyskusji na temat rozwoju regionu w oparciu o doświadczenie i sukcesy wysoko rozwiniętych górskich krajów Europy. To największe targowo-konferencyjne przedsięwzięcie w Europie Środkowo – Wschodniej promowało obszar karpacki, jego wyjątkowe walory i potencjał społeczno – gospodarczą oraz współpracę międzynarodową z innymi regionami europejskimi, zwłaszcza alpejskimi.


Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Karpaty - pomiędzy mistyką a inteligentnym rozwojem" i była poświęcona inauguracji Marki Karpackiej "Carpathia" – innowacyjnej terytorialnej marki Karpatwy kreowanej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska wspólnie z Instytutem Turystyki w Sierre.


W ramach części wystawowo-targowej Forum zaprezentowały się w tym roku najaktywniejsze karpackie podmioty sektora publicznego i pozarządowego oraz przedsiębiorstwa skupione w ramach marki Carpathia, a także podmioty z krajów i regionów karpackich i alpejskich. Były to instytucje otoczenia biznesu, samorządy, instytucje kultury. Swoje oferty turystyczne prezentowały miasta m.in. Truskawiec, Sambir, Lwów, Snina, Świdniki uzdrowiska – jak Rymanów, Horyniec czy Iwonicz. Wśród wystawców znaleźli się m.in. wędliniarze, piekarnie, producenci i dystrybutorzy wina, napojów,pierogów którzy rozmieszczeni byli wzdłuż Alei Smaków zrzeszającej członków klastra "Podkarpackie Smaki". Nie zabrakło artystów i rękodzieła. Wystawcy przyjechali nie tylko z Podkarpacia, ale również z innych regionów kraju i z zagranicy. W sumie zaprezentowało się 120 wystawców z Europy, m.in. z Hiszpanii, Szwajcarii, Rumunii,Słowacji, Ukrainy, Belgii, Rosji, Węgier, Niemiec.


Podczas Forum odbyły się panele dyskusyjne, prelekcje i występy artystyczne, degustacje regionalnych specjałów z Polski i zagranicy. Zwiedzający mieli okazję zakupu prezentowanych  produktów. Już po raz drugi przyznane zostały Statuetki „Karpackich Sokołów” –wyróżnienia za wkład w rozwój współpracy w ramach Euroregionu Karpackiego,które zostały wręczone podczas Uroczystej Gali Inaugurującej III edycję Forum. 


Własne stoisko pod numerem 16wystawiło Miasto Dynów reprezentowane przez: Annę Baran, Joannę Jarosz,Wiesława Bielca – pracowników Urzędu Miejskiego oraz Daniela Gąseckiego – autora prezentacji fotograficznej przedstawiającej walory turystyczne naszego miasta.Zapraszamy do oglądania  fotogalerii z imprezy autorstwa Daniela Gąseckiego.