Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 1 Październik 2020r. imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

DYNOFF 2014 - SPEKTAKL PLENEROWY „ŁESTERN” (2014-06-17)

W tym roku już kolejny raz organizujemy spektakl plenerowy w Dynowie, a przy tej okazji kilka ciekawych spotkań kulturalnych DynOFF 2014. Chyba każdy z Was słyszał o tej akcji, choć, kto wie... Może trafią się tacy, którzy słyszą o niej po raz pierwszy? Aby oszczędzić im dość krępującego pytania: o co chodzi? - spieszymy opisać dokładnie ideę (tak szybko odchodzi:) ...


A TAK W OGÓLE POCO? NO I KIEDY? 

DynOFF 2014 

to wyjątkowe, oryginalne, jedyne w swoim rodzaju i w ogóle najlepsze wydarzenie kulturalne na Podkarpaciu z jedenastoletnią tradycją (nieźle, nie?). Przez cały lipiec grupa zaprzyjaźnionych artystów z różnych stron Polski i świata zjeżdża do Dynowa, by wspólnie z mieszkańcami miasteczka przez miesiąc przygotowywać wielki spektakl plenerowy. Tym razem będzie to napisany od zera, autorski, oryginalny „ŁESTERN" W spektaklu szacunkowo weźmie udział około 80 osób: aktorzy, tancerze, muzycy,scenografowie, studenci szkół artystycznych a przede wszystkim dzieci, młodzież, dorośli mieszkańcy Dynowa i okoliczna zwierzyna.  


Przez kolejnych kilka tygodni,
dzień w dzień będziemy tyrać i harować nad spektaklem.Aktorzy będą konstruktorami, krawcami, stolarzami- konstruktorzy, stolarze i krawcy aktorami, a wszystko odbywać się będzie na stacji kolejki wąskotorowej,pobliskich łąkach, a czasem nad Sanem. Próby będą otwarte, co oznacza, że cała akcja stanie się miesięcznym performensem w Dynowie. Każdy może podglądać i przyglądać się przygotowaniom. Może też w pewnym momencie dołączyć do grupy Indian, kowboi, bandytów, kurtyzan z saloonu lub Koła Gospodyń Prerii,oczywiście w zależności od tego z jaką grupą najbardziej będzie się identyfikować.   

ŁESTERNOWY Rozkład jazdy 
  • 6 lipca,  w niedzielę godz. 18:00 na Stacji Kolejki Wąskotorowej w Dynowie oficjalnie rozpoczniemy całą zabawę. W programie: spektakl „Głośniej” Teatru Malabar Hotel, pokazy filmów ze wcześniejszych dynowskich akcji, a potem potańcówa. 
  • 19 lipca: SALOON MUZYCZNY. W programie: zagra zespół Okolice Bukowska- czyli obertasy, mazurki i podkarpacka potańcówka,  
  • 20  lipca: SALOON POEZJI.  W programie: zespół Bocca Della Verita,Wieszcze Niespokojne,  czytanie poezji poetów z Dynowa i okolic. 
  • 1, 2, 3 sierpnia: premiera SPEKTAKLU „ŁESTERN” 

to pierwsza sztuka napisana specjalnie na dynowską akcję!Plemiona Indian stanęły właśnie w obliczu wielkiego zagrożenia- muszą natychmiast opuścić swoją Świętą Ziemię. Prowincjonalne kowbojskie miasteczko natomiast stoi przed wielką szansą: do miasteczka przyjeżdża bardzo wpływowy inwestor z Europy. Banda Czarnego Billa szykuje się do napadu, a najlepszy rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie- piękna MissIle- do krwawej zemsty...


Problemy mieszkańców Dzikiego Zachodu są uniwersalne i dotykają wielu społeczeństw i cywilizacji - w tym współczesnej: egoizm,nieumiejętność zarządzania, myślenie życzeniowe i roszczeniowe, wszech obecna korupcja, niemożność podjęcia decyzji przez władze wobec realnego zagrożenia,uprzedzenia wobec nieznanego to tylko część tematów, którymi żongluje nasz z pozoru niewinny, radosny wodewil.Inspiracją do tekstu stała się intrygująca historia Wielu Przewag - wodza plemienia Wron, który dla zachowania tożsamości swojego plemienia, nie tylko zaczął współpracować z„białymi ludźmi”, ale wyznaczył także Indianom nowy styl życia czerpiąc w żywy sposób z przeszłości. 


ORGANIZATORZY:Inicjatorami wydarzenia są: Magdalena Miklasz (reżyser), EwaWoźniak (scenograf, kostiumograf), Aneta Pepaś (supermenadżer), Daniel Maziarz(muzyk, lotnik), Tomasz Tereszak (trębacz, nauczyciel, autor muzyki), Wiesław Hadam (majster, konstruktor, złota rączka), Marek Pyś (aktor teatralny, filmowy i bollywoodzki ), Paweł Tereszak (wokalista, perkusista, budowlaniec), Janusz Miklasz (ojciec, motywator ), Mateusz Mikoś (aktor, wokalista), Justyna Król(aktorka- lalkarka, ogarniacz), Anna Stela (aktorka, autorka muzyki teatralnej), Diana Jonkisz (aktorka- lalkarka, scenograf), Monika Stopa ( projektant wnętrz i kostiumów), Adam Miklasz (pisarz, koordynator, amator piłki nożnej oraz wódki), Ala Maciantowicz z braćmi, Kuba Miśniakiewicz, Marysia i Zosia Zhang, Agata i Agnieszka Zubilewicz, Grześ i Olga Sadurscy (młodzi gniewni) i wiele, wiele wspaniałych osób- członków lub przyjaciół Stowarzyszenia De-Novo. 


Program „Lato w teatrze” 

W tym roku realizujemy program Instytutu Teatralnego im. Z.Raszewskiego „LATO W TEATRZE” skąd mamy największą część środków na spektakl i warsztaty dla dzieci. Koordynatorem „LATA W TEATRZE” jest  Adam Miklasz, a administratorem projektu jest Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Ponadto wspiera nas Gmina Miejsca Dynów w ramach środków z profilaktyki przeciwalkoholowej. 


Zapraszamy Was serdecznie do udziału w naszej akcji, szczególnie dzieci i młodzież z Dynowa i okolic.


Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lipca na adres: mok@dynow.pl, stowarzyszeniedenovo@gmail.com. 

Informacji ponadto udziela: Adam Miklasz, 721-195-466, Aneta Pepaś, 724-999-888, Magdalena Miklasz, 512-878805

Więcej informacji: