Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 24 Wrzesień 2020r. imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Wigilia Miejska na Rynku Miasta w Dynowie (2013-12-19)

Dynowską tradycją stały się corocznie organizowane w okresie przedświątecznym spotkania przy Szopce na Rynku Miasta. Tegoroczna Miejska Wigilia rozpoczęła się w czwartek 19 grudnia 2013r. o godzinie 12:00. Organizatorem spotkania była Rada Miasta Dynowa, Przewodniczący Rady Miasta Dynowa, Burmistrz Miasta, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie oraz liczni sponsorzy i darczyńcy, dzięki którym obok szopki na rynku ustawiono wigilijny stół, obfitujący w tradycyjne świąteczne potrawy. Nie zabrakło dla nikogo kwasówki, wigilijnego barszczu z uszkami, grzybowej czy pierogów, za co serdecznie w imieniu organizatorów dziękujemy darczyńcom.

Na spotkanie wigilijne przybył również św. Mikołaj który rozdawał drobne upominki i słodycze wszystkim dzieciom zgromadzonym przy szopce. Swoimi występami spotkanie uświetniły dzieci i młodzież dynowskich szkół. 

Również tego dnia dynowscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju - ogień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem będący symbolem miłości i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju wraz z świątecznymi życzeniami trafiło do wszystkich zakładów pracy, instytucji, szkół i domów mieszkańców naszego miasta. 

Podczas uroczystości Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja „Bliźniemu swemu…” działająca na rzecz niniejszego Towarzystwa rozprowadzała „Talerz Miłosierdzia”. Zebrane podczas akcji fundusze zostaną przeznaczone na poprawę warunków życiowych osobom potrzebującym i bezdomnym. 

Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy: