Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 28 Wrzesień 2020r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Uroczystość otwarcia Szkoły Muzycznej I st. w Dynowie (2013-09-02)

W obecności Głównego Wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej Krzysztofa Szczepaniaka w poniedziałek 2 września 2013r dokonano otwarcia oficjalnie inaugurując pierwszy rok działalności Szkoły Muzycznej I st. w Dynowie.

 

W uroczystości udział wzięli włodarze miasta - Burmistrz Miasta Dynowa, Przewodniczący Rady Miasta, Radni Rady Miasta, Dyrektor Szkoły Muzycznej, Kadra Dydaktyczna Szkoły, a także licznie zgromadzeni uczniowie nowo powstałej szkoły wraz z opiekunami. 

 

W pierwszej części po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrali Burmistrz Miasta Dynowa Zygmunt Frańczak, który przedstawił krótką historię powstania Szkoły Muzycznej, podziękował za wsparcie oraz udzieloną pomoc w urzeczywistnieniu pomysłu stworzenia szkoły muzycznej na terenie miasta oraz dokonał uroczystego jej otwarcia.


Główny Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej działający z ramienia Ministerstwa Kultury Krzysztof Szczepaniak pogratulował samorządowi powstania nowej szkoły, władzom samorządowym pomysłu i determinacji włożonej w jego realizację, życząc dalszego rozwoju placówki i licznych sukcesów uczniom i nauczycielom.

 

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły dr Jerzy Kołodziej dziękując władzom za okazane zaufanie i powołanie do działania na stanowisku dyrektora szkoły oraz wyraził radość z tak ogromnego zainteresowania dzieci i młodzieży możliwością kształcenia artystycznego. W drugiej części wystąpienia przedstawił kadrę nauczycielską nowo powstałej szkoły życząc wszystkim, a także sobie wielu sukcesów w pracy dydaktycznej z młodymi artystami.

 

Po oficjalnej części inauguracyjnej zgromadzeni uczniowie wraz z opiekunami udali się na indywidualne spotkania w grupach z nauczycielami instrumentu głównego.

 


Szkoła Muzyczna I st. w Dynowie w roku szkolnym 2013/2014 kształcić będzie 125 dzieci w dwóch cyklach. Cyklu 4 letnim - dzieci starszych nieprzekraczających 16 roku życia, oraz w cyklu 6 letnim dla dzieci młodszych w wieku od 6 lat. Bezpłatna nauka prowadzona codziennie umożliwi naukę gry na trąbce, kontrabasie, klarnecie, skrzypach, flecie, gitarze, saksofonie, fortepianie, akordeonie i perkusji dzieciom nie tylko z miasta Dynowa ale również Gminy Dynów i Gminy Dubiecko.

 

Zobacz fotogalerię z uroczystości:

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami działalności szkoły na stronie internetowej www.szkolamuzyczna.dynow.pl