Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Piątek, 18 Wrzesień 2020r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Warsztaty dziennikarskie: Szkoła Marzeń - Autorskie programy, inwestycje, reformy (2005-12-15)

W dniu dzisiejszym (15 grudzień 2005) Zespół Szkół w Dynowie gościł  grupę dziennikarzy z Polski i Ukrainy w ramach odbywających się warsztatów dziennikarskich organizowanych przez  Południowo-Wschodni Instytut Naukowy w Przemyślu, Polskie Radio Rzeszów, oraz przy współpracy Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Urzędu Miejskiego w Przeworsku, Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Urzędu Miasta w Dynowie, Urzędu Gminy Bircza, Urzędu Gminy Dubiecko, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dubieckiej i Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń”. Warsztaty realizowane są w ramach Międzynarodowy Program Medialnego: „Partnerstwo na rzecz demokracji„ – Edycja 2005. Patronem warsztatów jest Konsulat Generalny USA w Krakowie.

 

Celem warsztatów jest przede wszystkim zapoznanie ukraińskich dziennikarzy z systemem szkolnictwa i oświatowym w Polsce. Szczególnie zwrócenie ich uwagi na funkcjonowanie szkół samorządowych – finansowanych przez samorządy. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną ciekawe projekty autorskie realizowane w szkołach . Podjęte zostaną też takie zagadnienia jak: konkurencja w zawodzie nauczyciela, samorząd uczniowski, inwestycje szkolne. Dziennikarze będą wizytować wiele szkół na terenie Podkarpacia. W ramach wizyt studyjnych przewidziane są spotkania z kierownictwem szkół, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami (opiekunami).

 

Program wizyty studyjnej w Zespole Szkół w Dynowie

1. Spotkanie z dyrekcją, kadrą nauczycielską i uczniami szkoły.

2. Prezentacja programów:

- „Eko-sztafeta pokoleń” - jest to program „ekologiczny”, realizowany przez szkołę z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży w Warszawie,

- „Podkarpacie w nowej Europie” – program mający na celu przybliżenie krajów Unii Europejskiej,

- „Matematyka w roli językowego przekaźnika” – współpraca młodzieży z Polski i Niemiec.

3. Zwiedzanie obiektu szkolnego.

 

Autor warsztatów: red. Marek Cynkar