Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 28 Wrzesień 2020r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
(2012-11-11)

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W ten dzień w całym kraju organizowane są patriotyczne wiece i pochody, a w kościołach odprawiane msze w intencji Ojczyzny, również w Dynowie świętowano tą niezwykle ważną dla Narodu Polskiego datę. 11 listopada ustanowiono świętem państwowym w 1937 roku. W latach II wojny światowej, a później także w czasie rządów komunistycznych Polacy nie mogli go jednak obchodzić. Musieli czekać aż do roku 1989, gdy Sejm przywrócił obchody Święta Niepodległości.

 

Obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Dynowie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, po zakończeniu której wszyscy uczestnicy obchodów udali się na uroczystą Sesję Rady Miasta, w której uczestniczyli: władze miasta - Burmistrza Miasta Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Miasta Roman Mryczko, Radni Rady Miasta Dynowa, Ks. dziekan Stanisław Janusz, poczty sztandarowe dynowskich instytucji, organizacji i szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

 

Po oficjalnym powitaniu przybyłych, jako wprowadzenie w klimat tamtych wydarzeń, okolicznościowy referat przypominający czasy walki o wolność Polski, wygłosił mgr Mariusz Choma – historyk Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie.

 

Kontynuacją uroczystości był program artystyczny przygotowany specjalnie na uroczystość 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie oraz koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod przewodnictwem kapelmistrza Tadeusza Podulko.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy: