Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 1 Październik 2020r. imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Miejska Wigilia 2011 (2011-12-22)

Dynowską tradycją stały się corocznie organizowane w okresie przedświątecznym spotkania przy Szopce na Rynku Miasta. Przy delikatnie pruszącym śniegu tegoroczna Miejska Wigilia rozpoczęła się w czwartek 22 grudnia 2011r. o godzinie 12:00. Organizatorem spotkania była Rada Miasta Dynowa, Przewodniczący Rady Miasta Dynowa, Burmistrz Miasta oraz liczni sponsorzy i darczyńcy, dzięki którym obok szopki na rynku ustawiono wigilijny stół, obfitujący w tradycyjne świąteczne potrawy. Nie zabrakło dla nikogo kwasówki, wigilijnego barszczu z uszkami, grochówki czy pierogów, za co serdecznie w imieniu organizatorów dziękujemy.

 

Na spotkanie wigilijne przybył również św. Mikołaj który rozdawał drobne upominki i słodycze wszystkim dzieciom zgromadzonym przy szopce. Swoimi występami spotkanie uświetniły dzieci z Miejskiego Przedszkola w Dynowie,  młodzież reprezentująca Grupę "Antrakt" z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz solistki Ogniska Muzycznego działającego przy MOK w Dynowie.


Również tego dnia dynowscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju - ogień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem będący symbolem miłości i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju wraz z świątecznymi życzeniami trafiło do wszystkich zakładów pracy, instytucji, szkół i domów mieszkańców naszego miasta.

 

Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy: