Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Piątek, 18 Wrzesień 2020r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

SZPAK – szkolne prezentacje artystyczno- kulturalne
dynowskich szkół (2011-06-25)

Już po raz XVI w dniu 17 czerwca br, na scenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San” w Dynowie odbył się koncert artystów- uczniów dynowskich szkół. Zorganizował go Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie jako spotkanie, podsumowujące działalność szkół, które przez cały rok bardzo aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym Dynowa, organizując imprezy o randze nawet wojewódzkiej i biorąc udział we wszystkich ważnych dla miasta wydarzeniach.

 

Tegoroczny  wyjątkowo- pięknie roztańczony i rozśpiewany SZPAK rozpoczęły  piosenką „Śpiewam i tańczę”  Samuela Łach i tańcem hawajskim zespół FIX. Następnie wszystkich młodych artystów, nauczycieli
i publiczność powitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie p. Aneta Pepaś.

W koncercie wystąpiły przedszkolaki Przedszkola Miejskiego w Dynowie  i tak: grupa 6-latków „Motylki” zatańczyła poloneza i zaśpiewała piosenkę „Śmieszne grzybki”. Dzieci przygotowały panie Maria Dudziak i Elżbieta Lis. „Makarenę” i „How do you do” zatańczyła grupa „Jeżyki” - sześciolatki, z którymi pracują panie Krystyna Miśniakiewicz i Małgorzata Potoczna. Grupa 5-latków „Biedronki” pod „wodzą” pań Danuty Urbaniak i Marty Dżuły zaprezentowała „Sambę Mix” i „Waka, Waka”. Wszystkie dzieci w  pięknych strojach tańczyły z ogromnym przejęciem a po zakończonych występach brawom nie było końca.


Po przedszkolakach wystąpiły dzieci biorące udział w zajęciach Ogniska Muzycznego i zespołach MOK w Dynowie. Pięknie zagrali  Laura Kilon i Dariusz Kleczkowski uczniowie klasy keyboardu a jak zwykle bardzo  nastrojowo  „Rzekę marzeń”  zaśpiewała Samuela Łach uczęszczająca na zajęcia klasy wokalu. Z dziećmi w ognisku pracują Panowie Arkadiusz Banaś i Krzysztof Łobodziński.   „Wariacje na tema Bacha” zatańczył zespół FIX, który prowadzi p. Renata Baran.

„Smutna piosenka retro”„Dozwolone od lat 18 – tu” i „Konik na biegunach” to tytuły piosenek wykonanych przez grupę instrumentalno-wokalną Zespołu Szkół  w Dynowie, którą prowadzi p. Tomasz Tereszak. Parodię telewizyjnych realisty-show pt. SZPAK – TALENT przygotowała i zaprezentowała z uczniami Zespołu Szkół w Dynowie p. Monika  Mączyńska.
W parodii tej śpiewano, i tańczono a całość oceniało bardzo profesjonalne jury.
Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie reprezentowała grupa sportowo-taneczna „Aplauz” prowadzona przez p. Alinę Paściak i śpiewająca gitarzystka grupy Artystyczno- Teatralnej „Antrakt” -Kamila Pantoł.

Pięknym krakowiakiem w wykonaniu zespołu tańca ludowego „Bartkowiaczki” rozpoczęli swoją prezentację uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dynowie. Następnie zespół wokalno-instrumentalny „Wesołe Nutki” wykonał śpiewane przez całą widownię piosenki „ Zimny drań”, „ Tamburyn” i oczywiście „Lato, lato”. Z Nutkami pracuje p. Antoni Dżuła. Program SP nr 2 w Dynowie zakończył polonezem zespół „Bartkowiaczki” prowadzony przez p. Grażynę Wyskiel.

SZPAKA 2011 zakończył blok programowy uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. Program pt. Artystyczne kartki ze szkolnego kalendarza” złożony z tańców, muzyki, pięknego śpiewu i słowa opracował wspólnie z uczniami i nauczycielami p. Maciej Jurasiński.

Pani Dyrektor MOK w Dynowie wszystkim prezentującym się szkołom wręczyła okolicznościowe dyplomy, pogratulowała także wysokiego poziomu wszystkich prezentacji.

GM.
 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy. (fot.D.Zelwach)