Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (2011-04-08)

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Rachmistrze zaczęli odwiedzać nasze mieszkania od 8 kwietnia.  Na terenie miasta Dynów  czynności spisowe wykonywane są przez trzech rachmistrzów, którzy dysponują odpowiednimi legitymacjami zawierającymi zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego.

 

W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości rachmistrza, należy skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym w Urzędzie Miejskim w Dynowie (tel. 16 652 20 11)

 

Przypominamy, że – zgodnie z ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym – osoby podlegające spisowi mają obowiązek udzielania odpowiedzi wyczerpujących i zgodnych z prawdą.
Wszystkie dane są poufne i podlegają szczególnej ochronie tajemnicą statystyczną.
 

Szczegółowe informacje na temat spisu znaleźć można na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego(www.stat.gov.pl).
Po raz pierwszy mamy możliwość dokonania samospisu przez Internet – dostęp do formularzy i instrukcji pod adresem (www.spis.gov.pl).

 

Prosimy  mieszkańców  o udzielanie rachmistrzom niezbędnej pomocy w wykonaniu swoich obowiązków.

 

Harmonogram prac spisowych:


Narodowy Spis Powszechny ma na celu zebranie aktualnych informacji o liczbie obywateli naszego kraju, poznanie zmian demograficznych, zebranie informacji o liczbie i strukturze gospodarstw domowych i rodzin, uzyskanie informacji o wykształceniu, aktywności ekonomicznej, zatrudnieniu, migracjach. Ostatni spis był przeprowadzony w Polsce w 2002 roku. Spis powszechny prowadzony jest w tym samym czasie na terenie całej Unii Europejskiej.