Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 24 Wrzesień 2020r. imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

WARSZTATY BĘBNOWE – INTEGRACJA POPRZEZ RYTM (2011-03-31)

Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą. Niech bęben połączy Twoje serce z dłońmi. Niech Twoje ręce naucza się tańczyć.  

 

Przyjdź i zobacz jak gra się na instrumentach z różnych stron świata.

Wstęp wolny

 

UWAGA !!! po warsztatach spotkanie dla młodzieży dotyczące działań w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą działać i ciekawie spędzać czas wolny. Jeżeli chcesz uczestniczyć w ciekawych zajęciach w Ośrodku Kultury – przyjdź i powiedź nam o tym.

 

 

Żyjemy razem, ale na ulicach mijamy się obojętnie. Nauczyliśmy się nie zagadywać nieznajomych i nie patrzeć sobie w oczy. Wystarczy jednak uderzyć w bęben i zaraz gromadzą się wokół ludzie. Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi.

 


Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Dzięki możliwości tworzenia muzyki, możemy lepiej poznać siebie, nabieramy przy tym inspiracji i sił do działania. Grając w grupie, uczymy się empatii, słuchania innych oraz własnego, pierwotnego rytmu.


Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Pozytywnych emocji, jakich doznajemy grając wspólnie na bębnach, nie da się opisać kilkoma słowami. Zachęcamy do spróbowania.

 


PROWADZĄCY: Dominik Muszyński – od 1991 r. zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę.

 

Zapraszamy !!!