Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Piątek, 18 Wrzesień 2020r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Caritasowe Centrum Integracji Społecznej - nabór kandydatów (2011-01-22)

Caritas Archidiecezji Przemyskiej rozpoczyna w dniach od 01.02.2011r. do 31.03.2011r. nabór kandydatów do udziału w drugiej turze projektu pod nazwą „Caritasowe Centrum Integracji Społecznej”, którego działania zaplanowane są na okres trzech lat tj. 2010 r.- 2012 r.

 

Wsparciem w ramach projektu objęte zostaną osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Priorytetowo będą potraktowane osoby, które spełniają min. jedno z wymienionych kryteriów: długotrwale bezrobotne, nie zatrudnione korzystające z pomocy społecznej, niezatrudnione kobiety samotnie wychowujące dzieci, osoby powracające na rynek pracy po urlopach wychowawczych i macierzyńskich, osoby niepełnosprawne oraz młodzież w wieku 15-25 lat zagrożoną wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia i ubóstwa.

 

Projekt obejmuje swym zasięgiem teren województwa podkarpackiego.

 

Dla osób zamierzających przystąpić do udział w projekcie zostały utworzone stałe punkt pomocy: Centrum Integracji Społecznej mieszczące się w Przemyślu ul Kapitulna 1, 37-700 Przemyśl tel. (16) 676 90 60, oraz trzy Kluby Integracji Społecznej zlokalizowane przy:

 

Zakres szkoleń  zawodowych:

 

Osoby uczestniczące w szkoleniach zawodowych otrzymują bezpłatnie:

 

Dodatkowymi korzyściami dla uczestników szkoleń zawodowych są: 

 

Bardzo ważnym elementem w realizacji celów projektu, jest zmotywowanie wolontariuszy, oraz opiekunów i członków rodziny osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, do aktywnego wspierania uczestników projektu w ich dążeniach.

 

Planowane terminy szkoleń dostępne na stronie internetowej: www.przemysl.caritas.pl i w wymienionych wyżej Klubach Integracji Społecznej.

 

 

Zobacz pełną treść ogłoszenia: