Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 24 Wrzesień 2020r. imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Miejska Wigilia na Rynku 2010 (2010-12-29)

Dynowską tradycją stały się corocznie organizowane w okresie przedświątecznym spotkania przy Szopce na Rynku Miasta. Mimo niesprzyjającej pogody tegoroczna Miejska Wigilia odbyła się w  środę 22 grudnia 2010r. o godzinie 12:00. Organizatorem spotkania była Rada Miasta Dynowa, Burmistrz Miasta oraz liczni sponsorzy i darczyńcy, dzięki którym obok szopki na rynku ustawiono wigilijny stół, obfitujący w tradycyjne świąteczne potrawy. Nie zabrakło dla nikogo kwasówki, wigilijnego barszczu z uszkami, krupnika, pierogów czy żurku, za co serdecznie w imieniu organizatorów dziękujemy.

 

Na spotkanie wigilijne przybył również św. Mikołaj który rozdawał drobne upominki i słodycze wszystkim zgromadzonym przy szopce. Swoimi występami spotkanie uświetniły dzieci z Miejskiego Przedszkola w Dynowie oraz młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

 

Również tego dnia dynowscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju - ogień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem będący symbolem miłości i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju wraz z świątecznymi życzeniami trafiło do wszystkich zakładów pracy, instytucji, szkół i domów mieszkańców naszego miasta.

 

Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii z uroczystości: