Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Niedziela, 19 Wrzesień 2021r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Pogórzańska Nuta 2010 (2010-05-10)

W niedzielę 16 maja 2010 r. mimo niesprzyjających warunków pogodowych na scenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San” odbył się Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Pogórzańska Nuta". Przegląd organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie przy wsparciu Zarządu Województwa Podkarpackiego jest jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą.


Decyzją jury konkursu w tym roku reprezentować Podkarpacie na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą będzie: Rodzinna Kapela z Lubziny, Zespół Śpiewaczy „Cyganianki" z Cygan,  Solista - Instrumentalista Kazimierz Marcinek oraz wszyscy wykonawcy występujących w Konkursie Duży – Mały.


Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz obejrzena galerii fotografii z imprezy.

 

Protokół z posiedzenia jury Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Pogórzańska Nuta" - Dynów 16.05.2010 r.


Jury w składzie:
Jerzy Dynia - przewodniczący, Jolanta Danak - Gajda, Katarzyna Furmańska po wysłuchaniu 7 Kapel, 6 Zespołów Śpiewaczych, 5 Solistów - instrumentalistów oraz 3 prezentacji w konkursie Duży - Mały postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

W kategorii Kapel:
Nagrodę specjalną za najbardziej stylowe wykonawstwo - Rodzinna Kapela Kurasiów z Lubziny -nagroda ufundowana przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Wyróżnienia honorowe - Kapela Ludowa „Dynowianie" z Dynowa, Kapela Ludowa „Lesianie" z Kupna oraz Kapela Ludowa „Od Tońka" z Dynowa

 

W kategorii Zespołów Śpiewaczych:

Wyróżnienia honorowe - Zespół Śpiewaczy „Pogórzanki” z Pawłokomy oraz „Jawor” z Jawornika Polskiego


W kategorii Soliści – Instrumentalistów:

Wyróżnienia honorowe - skrzypek: Jan Cebula z Kolbuszowej oraz klarnecista: Kamil Pomykała z Widełki

 

W Konkursie Duży - Mały
jurorzy przyznali trzy równorzędne nagrody:
Kazimierz Marcinek i Lidia Biały, Bronisław Płoch i Teresa Potańska,  Edward Markocki i Michał Rydzik

 

Jednocześnie  jury  rekomenduje do reprezentowania Podkarpacia na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą:

 

Jury gratuluje wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wykonawczego, równocześnie dziękując za przywiązanie do rodzimego folkloru. Wyraża uznanie dla organizatorów za sprawne przygotowanie imprezy. Jednocześnie jurorzy wyrażają nadzieję na kontynuowanie tej wartościowej imprezy w latach następnych.

 

Na tym protokół zakończono i podpisano.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografi z imprezy: