Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Piątek, 18 Wrzesień 2020r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Jubileusz Pożycia Małżeńskiego - ZŁOTE GODY (2010-02-12)

Urząd Miejski w Dynowie w dniach 27 i 28 stycznia 2010 roku w swoich progach gościł pary małżeńskie obchodzące Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Na uroczystość wręczenia medali nadanych Jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego przybyły małżeństwa z terenu Miasta i Gminy Dynów.


W dniu 27 stycznia 2010 roku medalami zostały odznaczone pary małżeńskie z terenu miasta Dynowa:

 

Jubilatów oraz zaproszonych gości powitali Burmistrz Miasta oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Po uroczystym przemówieniu nastąpiła chwila dekoracji medalami, której dokonał Burmistrz Miasta Dynów Pan Zygmunt Frańczak. Parom wręczono listy gratulacyjne oraz kwiaty.

 

W uroczystości oprócz Jubilatów i ich rodzin uczestniczyli zaproszeni goście: Ksiądz Dziekan Stanisław Janusz, który odprawił uroczystą Mszę Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Wawrzyńca w Dynowie, w intencji Jubilatów, Pani Józefa Ślemp Przewodnicząca Rady Miasta Dynów oraz Pani Zofia Pantoł Sekretarz Miasta.

 

W drugim dniu uroczystości tj. 28 stycznia 2010r. Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego obchodziło 32 pary z terenu Gminy Dynów: 

- z miejscowości Harta

 

- z miejscowości Łubno

 

- z miejscowości Wyręby 

 

- z miejscowości Laskówka

 

- z miejscowości Bachórz 

 

- z miejscowości Ulanica 

 

- z miejscowości Dylągowa

 

Uroczystość wręczenia medali została poprzedzona Mszą Świętą odprawioną w Kościele Parafialnym w Dynowie, w intencji Jubilatów przez Księdza Tadeusza Ozgę proboszcza z parafii Harta . Słowa powitania do Jubilatów i zaproszonych gości skierował Wójt Gminy Dynów Pan Adam Chrobak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dynowie.


Burmistrz Miasta Dynów Pan Zygmunt Frańczak udekorował zasłużone pary medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie a Wójt Gminy wręczył Jubilatom listy gratulacyjne.


W uroczystości uczestniczyli Pan Tadeusz Paździory Przewodniczący Rady Gminy Dynów, Pan Zygmunt Prokop Sekretarz Gminy, Ksiądz Tadeusz Ozga oraz członkowie rodzin Jubilatów.

Aby przenieść się 50 lat wstecz Jubilatów powitano Marszem weselnym Mendelsona w wykonaniu Pana Macieja Łukaszewicza i Pana Tadeusza Podulki , którzy uświetnili uroczystości wspaniałą oprawą muzyczną .

Uczniowie Zespołu Szkól w Dynowie wystąpili z przygotowanym specjalnie na tą okoliczność montażem słowno- muzycznym, wprowadzając atmosferę refleksji, zadumy i wspomnień. Nie zabrakło również toastów wzniesionych na cześć Jubilatów, za wspólnie przeżyte lata. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej serca naszych Jubilatów były gorące, a czas spędzony na wspólnych rozmowach wspaniałą lekcją z życia.

 

Przeżycie wspólnie 50-lat w małżeństwie to symbol wierności, miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zaufania i zrozumienia , to wzór i przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie . Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie Oni dotrzymali.

 

Warte przypomnienia są słowa z wiersza pt.Ocalić od zapomnienia, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

…Bo naprawdę macie w swoim życiu
tyle razem dróg przebytych
tyle ścieżek wydeptanych
tyle deszczów, tyle śniegów…
tyle listów , tyle rozstań , ciężkich godzin w miejscach wielu
I ten upór żeby powstać i znów iść do celu,
ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń…


Szanowni Jubilaci
50 lat temu złączeni węzłem małżeńskim
wyruszyliście na ,, Nową Drogę Życia’’
Dziś gratulujemy Wam ,
że dotrzymaliście przysięgi małżeńskiej .
Wasz Jubileusz jest szczególną okazją do tego,
by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to ,
co osiągnęliście w ciągu Waszego Małżeństwa .
Jest to czas zarezerwowany na wspomnienia
radosnych chwil i rozwiązanych problemów.

 

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu
pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje
oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła,
miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności
na dalsze lata Wspólnego Życia.

 

Serdecznie dziękuję Burmistrzowi Miasta Dynów Panu Zygmuntowi Frańczakowi oraz Wójtowi Gminy Dynów Panu Adamowi Chrobakowi za współpracę, pomoc i wsparcie w przygotowaniu uroczystości , pracownikom Urzędu Miasta w Dynowie, pracownikom Urzędu Gminy w Dynowie oraz stażystom za okazaną pomoc . Słowa podziękowania kieruję do Księdza Dziekana Stanisława Janusza oraz Księdza Proboszcza z Harty Tadeusza Ozgi za odprawienie uroczystych Mszy Świetych w intencji Jubilatów, do Dyrekcji Zespołu Szkół w Dynowie , do opiekunów młodzieży Pań Alicji Turek i Moniki Mączyńskiej oraz do młodzieży za przygotowanie części artystycznej.

 

Dziękuję Dyrektorowi MOK w Dynowie Panu Maciejowi Łukaszewiczowi , Panu Tadeuszowi Podulce oraz pracownikom MOK za oprawę muzyczną uroczystości, kierownictwu ŚDS w Dynowie, Panu Zdzisławowi Pirogowi, Pani Halinie Banaś właścicielce kwiaciarni Stokrotka oraz wszystkim, którzy okazali pomoc przy zorganizowaniu Jubileuszu dla zasłużonych par małżeńskich.

 

Całość uroczystości zatrzymał w kadrze Pan Jan Prokop, to dzięki niemu możemy powrócić wspomnieniami do chwil uwiecznionych na fotografiach, za co serdecznie dziękuję.

 

 Anna Nowicka-Hardulak
 Kierownik USC w Dynowie

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii z uroczystości: