Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Setne urodziny mieszkańca Dynowa (2009-10-29)

23 października 2009r. Pan Tadeusz Marszałek obchodził 100-lecie urodzin.

Życie jubilata związane jest z Bartkówką (obecnie Dynów). W księdze urodzeń Urzędu Stanu Cywilnego w Dynowie z 1909r. założonej dla miejscowości Bartkówką znajduje się akt urodzenia jubilata. Większą część swojego życia Pan Marszałek spędził w Bartkówce. W1976 roku wyjechał do Warszawy, ale po 14 latach powrócił na rodzinną ziemię. Pan Tadeusz Marszałek jest wdowcem, nie ma najbliższej rodziny. Spokojne i godne życie zapewnia mu Pani Danuta Duć, synowa jednej z sióstr jubilata oraz jej córki z którymi wspólnie zamieszkuje. 100 lecie urodzin mieszkańca Dynowa to duże wydarzenie dla naszego miasta.


W uroczystości urodzinowej przygotowanej w dniu 23 października 2009r. uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Przewodnicząca Rady Miasta Józefa Ślemp, Burmistrz Miasta Zygmunt Frańczak, Radny Miasta Andrzej Śmietana oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dynowie Anna Nowicka-Hardulak. Na ręce jubilata złożono list gratulacyjny, kwiaty oraz drobne prezenty.


O setnych urodzinach pamiętał również Premier Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk, przesyłając list gratulacyjny w którym podziękował za „wszelkie trudy minionych lat" oraz Dyrektor rzeszowskiego oddziału ZUS. Oczywiście nie zabrakło tortu, szampana i toastu z życzeniami zdrowia i pogody ducha na kolejne 100 lat. Spotkanie przebiegało w niezwykle ciepłej atmosferze . Szanowny jubilat dotrwał do końca. Mimo przeżytych stu lat Pan Tadeusz Marszałek cieszy się dość dobrym zdrowiem i nawet się uśmiechał. To ważne wydarzenie utrwalił na fotografiach Pan Jan Prokop pracownik UM w Dynowie.


„Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu życzymy Panu dużo zdrowia, wytrwałości i siły do pokonywania wszelkich trudów życia, Błogosławieństwa Bożego na kolejne łata oraz samych radosnych dni spędzonych w gronie życzliwych, troskliwych, najbliższych Pana sercu osób. Życzymy aby radość z każdej chwili życia towarzyszyła jak najdłużej i już nie sto ale dwieście lat."

 

Anna Nowicka-Hardulak
Kierownik USC w Dynowie