Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 28 Wrzesień 2020r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Miasto Dynów na I Międzynarodowych Dniach Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego (2009-09-28)

26 września na Podpromiu w Rzeszowie odbyły się I Międzynarodowe Dni Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego, na których można było podziwiać rękodzieło artystyczne oraz degustować regionalne potrawy.


Impreza miała charakter wystawienniczo-promocyjny i zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie ze wsparciem Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska. Głównym celem I Międzynarodowych Dni Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego było promowanie gmin z terenu powiatu rzeszowskiego oraz samorządów należących do Stowarzyszenia  Euroregion Karpacki. W imprezie wzięły udział delegacje ze Słowacji, Węgier i Ukrainy. Wystawcy w sumie na 30 stoiskach wystawienniczych zaprezentowali m.in. charakteryzujące dany region rękodzieła, produkty lokalne oraz potrawy. I Międzynarodowe Dni Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego były również okazją  do degustacji m.in. nalewek przygotowanych według starych receptur.


W czasie imprezy wystąpiły zespoły folklorystyczne ze Słowacji i Polski. Odbył się także koncert galowy z okazji 40-lecia istnienia Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny".


Miasto Dynów również wzięło udział w imprezie prezentując swoje stoisko. Na dynowską prezentację składały się:


Artystyczny klimat wystawy podkreślała nastrojowa muzyka dynowskiego zespołu Bocca della Verita.

 

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu stoiska promującego miasto Dynów:


Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy.