Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Sobota, 19 Wrzesień 2020r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Obchody 100-lecia Amatorskiego Ruchu Teatralnego w Dynowie (2008-11-27)

23 listopada 2008r. jubileuszowym spotkaniem ludzi teatru i ich przyjaciół połączonym z promocją  monografii „Teatr w Dynowie” zakończyły się obchody 100-lecia Amatorskiego Ruchu Teatralnego w Dynowie.


Już 100 lat kolejne pokolenia dynowskich pasjonatów teatru tworzą sztukę teatralną obrazującą złożone problemy ludzkiej egzystencji i życiem dyktowane sceniczne przedsięwzięcia.  Jest to rzadko spotykany przykład aktywności i ofiarności wielkiej rzeszy animatorów, społeczników, którzy nie tylko rozwijają swoje zainteresowania, ale dają innym chwile radości, wprowadzają w zadumę, pielęgnują tradycję godną najwyższego uznania i szacunku, a także  promują nasze miasto.


Z okazji tak wspaniałego jubileuszu Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie przy współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, Burmistrzem Miasta Dynowa, Przewodniczącą Rady Miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Dynowie oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przygotowało bogaty program obchodów.

W dniach od 9 do 23 listopada 2008 roku  odbywały się następujące imprezy: