Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Piątek, 18 Wrzesień 2020r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Letnia Arena Dynów 2008 (2008-07-31)

Po raz piąty latem w Dynowie na Podkarpaciu organizowana jest Letnia Arena Dynów. Na to coroczne wydarzenie, zainicjowane przez Stowarzyszenie De – Novo, składają się warsztaty teatralne i muzyczne, zajęcia plastyczne i taneczne oraz koncerty, wystawy i przedstawienia teatralne. Wynikiem tej pracy za każdym razem jest wspólnie przygotowany spektakl plenerowy z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniów szkół średnich, dorosłych mieszkańców Dynowa i studentów szkół artystycznych powracających rokrocznie na wakacje.

 

W 2007 roku Skrzypka na Dachu obejrzało 3500 widzów z całej Polski i zza granicy, a w spektaklu wzięło udział ponad 50 osób. Letnia Arena Dynów 2008 rozpoczęła się 30 czerwca a zakończy plenerowym spektaklem pt. Alicja w Krainie Czarów, który zostanie zaprezentowany 2 i 3 sierpnia, godz. 20:30.
 

Głównymi celami i założeniami projektu Letnia Arena Dynów 2008 są:

 

W projekcie biorą udział dzieci i młodzież oraz dorośli mieszkańcy Dynowa. Do współpracy zostali również zaproszeni profesjonaliści i studenci uprawiający różne dziedziny artystyczne. Prowadzą oni warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wspierają realizację finałowego spektaklu p.t. Alicja w Krainie Czarów. Twórcy projektu pracują bezinteresownie, przyjeżdżając z całej Polski na własny koszt. Zawodowi aktorzy, animatorzy, muzycy i scenografowie nie tylko nie pobierają gaży, ale często rezygnują z intratnych propozycji zawodowych, aby wziąć udział w akcji.

 

Inscenizatorkami przedstawienia są Magdalena Miklasz, rodzinnie związana z Dynowem, absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku i studentka reżyserii PWST w Krakowie oraz Ewa Woźniak, absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice a koordynatorem projektu jest Ewa Zielińska – animatorka kultury i absolwentka Studium Animatorów we Wrocławiu, Victoria University w Wellingtonie w Nowej Zelandii oraz Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice.

 

Letnia Arena Dynów 2008 wspierana jest m.in. przez firmę MARMA Polskie Folie, Urzędy Miasta i Gminy w Dynowie, Woodstyle Balawajder, Moeschle Polska Sp. z.o.o. firmę „Bewa”, firmę Sów-Pol, GS w Dynowie oraz Towarzystwo im. Brata Alberta i Bar Paradise.
Przedsięwzięcie ma również patronat medialny Telewizji Rzeszów, Radia Rzeszów, Radia Bieszczady oraz prasy: Nowin Rzeszowskich, Życia Podkarpacia oraz Dynowinki. Jak co roku będzie również kręcony film o Letniej Arenie Dynów, który zostanie rozesłany do wszystkich zaangażowanych w projekt partnerów i sponsorów.

 

Stowarzyszenie De-Novo
ul. Piłsudskiego 85
36-065 Dynów

 

 

Zobacz plakat spektaklu:

 

Zobacz galerię fotografii spektaklu: