Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

XLII Dni Pogórza Dynowskiego - reportaż (2008-07-10)

W ubiegłą niedzielę koncertem zespołu Lombard zakończyły się kolejne, już XLII DNI POGÓRZA DYNOWSKIEGO. Tegoroczna oferta programowa zaproponowana przez organizatorów była bardzo bogata. Każdy mieszkaniec niezależnie od wieku mógł spędzić miło czas.

 

Imprezy rozpoczęły się już w piątkowy wieczór. W ten dzień miłośnicy teatru mogli obejrzeć premierę sztuki „Blaszany kubek” w wykonaniu Zespołu Teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", który w tym roku swoim występem uświetnił jubileusz 100 lecia Amatorskiego Ruchu Teatralnego na Dynowszczyźnie. Reżyserem spektaklu była Krystyna Dżuła a autorami scenografii Anna i Grzegorz Hardulakowie.
 

W sobotę i niedzielę równolegle z obchodami Dni Pogórza Dynowskiego obchodzono jubileusz 60 lecia istnienia Miejskiego Klubu Sportowego Dynovia Dynów połączony z awansem drużyn do wyższych klas rozgrywkowych. Z tego względu drugi dzień obchodów zdominowały  imprezy sportowe, które rozpoczął międzypowiatowy turniej piłki nożnej trampkarzy oraz  mecz seniorów.
Tuż po turnieju, w klubowej świetlicy, odbyła się dalsza część uroczystości, w której uczestniczyli: Józef Krzywonos - prezes Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie, Tadeusz Kulik - członek Zarządu Podkarpackiego ZPN a zarazem prezes Podokręgu Rzeszów, Józefa Ślemp - przewodnicząca Rady Miasta Dynowa, Zygmunt Frańczak - Burmistrz Miasta Dynowa oraz  licznie zgromadzeni zawodnicy, działacze i zaproszeni goście. Nie zabrakło gratulacji, pucharów, a także wyróżnień dla najlepszych piłkarzy klubu i wieloletnich działaczy.
 
Równocześnie od godzin południowych na rynku miasta odbywały się rozgrywki w ramach II Turniej koszykówki ulicznej o puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dynowa, a także I Konkurs "Rzutów za 3" o nagrodę Dyrektora LO w Dynowie.
W turnieju udział wzięło 5 zespołów reprezentujących bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy. Zwycięzcą została drużyna „Sów-Pol”, drugie miejsce wywalczyła drużyna uczniów, absolwentów i nauczycieli LO w Dynowie. Za udział w turnieju uczestniczące drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, puchary oraz dyplomy ufundowane przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dynowa – Andrzeja Stankiewicza.


Całodzienne zmagania sportowe zakończyły szkolne prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży dynowskich szkół, pokazy zespołów tanecznych, a wieczorem festyn taneczny.


W następnym dniu na murawie stadionu czekało na mieszkańców, ich gości, a także turystów odwiedzających nasze miasto wiele atrakcji. Zorganizowano liczne zabawy i gry z nagrodami dla dzieci, pokazy sportowe, koncerty i prezentacje muzyczne.

Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz skoków spadochronowych w wykonaniu sekcji spadochronowej Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie oraz pokaz sztuk walk wschodnich. Zgromadzeni na stadionie mogli również kibicować drużynom oldbojów podczas meczu piłki nożnej Dynovia Dynów – Podkarpacki Urząd Wojewódzki.

 

Nie zabrakło też w to słoneczne niedzielne popołudnie koncertów. Na scenie swe wdzięki prezentowali m.in. Zespół  NAVRAT z zaprzyjaźnionego Vranova nToplou na Słowacji, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie pod kierownictwem Tadeusza Podulki, kapela podwórkowa „Tońko” oraz kapela ludowa „Dynowianie”.
Dzień obfitujący w tak różnorodne atrakcje zakończył pokaz sztucznych ogni.
 

Ostatni dzień obchodów XLII Dni Pogórza Dynowskiego był chyba najbardziej wyczekiwanym ze wszystkich dni imprez a to z uwagi na koncert gościa specjalnego zespołu LOMBARD, koncertu muzyki latynoamerykańskiej i dance w wykonaniu zespołu RICCO, pokaz sztucznych ogni oraz wiele innych atrakcji dostępnych tego dnia na stadionie MKS Dynovia w Dynowie.

 

Pogoda od samego początku dnia dopisywała gromadząc na murawie stadionu ponad 2 tysiące osób. Około godziny 17 efektownym wjazdem członków zespołu LOMBARD na motocyklach pasjonatów klubu „Gold Wing” rozpoczął się długo oczekiwany koncert. Grupa w swoim ponad godzinnym koncercie zaprezentowała zarówno nowe jak i znane wszystkim utwory m.in. „Przeżyj to sam...”, „Droga pani z TV”, „Śmierć dyskotece” oraz wiele innych.

 

Kolejną gwiazdą która wystąpiła był zespół rockowy „No właśnie” z Sanoka, następnie wystąpił zespół RICCO  wprowadzając wszystkich w klimat muzyki latyno-amerykańskiej i dance.
Ostatnim punktem w programie była dyskoteka pod gwiazdami oraz pokaz sztucznych ogni.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprez: