Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Sobota, 19 Wrzesień 2020r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Międzynarodowe Warsztaty Dziennikarskie (2007-10-13)

13 października 2007 na zaproszenie Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego Miasto Dynów gościło uczestników Międzynarodowych Warsztatów Dziennikarskich, które tym razem odbywały się pod hasłem „Błękitny San”. Inicjatorem warsztatów, w których udział biorą dziennikarze prasowi, telewizyjni i radiowi z Ukrainy oraz studenci dziennikarstwa z ukraińskich uczelni jest Fundacja Partnerstwo Na Rzecz Demokracji z Rzeszowa.
Celem warsztatów jest ułatwienie kontaktu między Ukraińcami i Polakami, czemu służyć mają wyjazdy i dyskusje z przedstawicielami władz lokalnych, regionalnych i państwowych, a w przypadku Miasta Dynowa oraz gmin należących do Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego są okazją do promocji tych terenów poza granicami kraju.

 

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Dynowie rozpoczął od przywitania wszystkich uczestników Burmistrz Miasta jednocześnie pełniący funkcję Prezesa ZGTPD Zygmunt Frańczak, po czym przedstawiono prezentację ukazującą działania i dokonania Związku oraz wszystkich gmin i miasta wchodzących w jego skład. Po prezentacji przedstawiciele gmina należących do Związku odpowiadali na liczne pytania dziennikarzy na temat jego działalności i funkcjonowania.

 

W dalszej części spotkania swoje wystąpienia mieli konsul ds. prasy i kultury w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie Susan Parker-Burns, która przedstawiła prezentację na temat publiczno-prywatnego partnerstwa w projektach środowiskowych na przykładzie amerykańskim oraz przedstawiciel Bieszczadzkiego Parku Narodowego Grzegorz Sitko, który przedstawił prezentację na temat partnerstwa trójsektorowego w zarządzaniu ochroną przyrody. Po swoich wystąpieniach Pani Susan Parker-Burns oraz Pan Grzegorz Sitko odpowiadali na pytania dziennikarzy.

 

W kolejnej części warsztatów uczestnicy udali się na wizytę terenową do miejscowości Ulucz w gminie Dydnia gdzie zwiedzili zabytkową cerkiew grakokatolicką oraz do Dąbrówki Starzeńskiej w gminie Dynów, gdzie obejrzeli ruiny zamku.

 

Tekst: ZGTPD