Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 28 Wrzesień 2020r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży (2007-03-02)

27 lutego 2007 roku Burmistrz Miasta Dynowa gościł grupę młodzieży niemieckiej przebywającej w naszym mieście w ramach wymiany polsko – niemieckiej uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Dynowie. Projekt dzięki zaangażowaniu wielu osób po stronie polskiej jak i niemieckiej pozwolił na wymianę i wyjazd 20 gimnazjalistom Zespołu Szkół oraz Realschule w okręgu Osterholz-Scharmbeck w Niemczech.

 

Burmistrz Miasta Dynowa Zygmunt Frańczak przywitał przybyłych gości przedstawiając krótko charakterystykę naszego miasta. Odpowiadając adna licznie zadawane pytania zapewnił ze Dynów jest miastem otwartym i wspiera wszelkie inicjatywy mające służyć społeczeństwu, a także poszerzaniu umiejętności i wiedzy młodzieży.

 

Przewodnicząca Rady Miasta Dynowa Józefa Ślemp zaspokajając zainteresowanie gości przybliżyła zebranym historię naszego pięknego miasta oraz zalety dla których warto jest tu wracać odkrywając za każdym razem nowe miejsca, ludzi, zwyczaje.

 

Na zakończenie, dziękując za tak udaną wizytę Burmistrz zaprosił stronę niemiecką do dalszej współpracy i zacieśniania kontaktów polsko – niemieckiej młodzieży.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkania:

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży